Zeropoint kompressziós szárak, zoknik 20% kedvezménnyel a készlet erejéig!

 

Kosár0
A kosár üres!
kedd, 03 december 2019 12:00

Zeropoint Alpine Socks kompressziós sízokni teszt

Ajánlom minden síelést kedvelőnek!

Éves szinten 3-4 alkalommal síelek, 3-5 napokat egy-egy ilyen alkalommal. Mint minden síelőnek, nekem is fontos, hogy olyan sízokniban síeljek, ami minden szempontból kielégítő viselet, legalább 6-7 órán át.

Az elmúlt közel 25 év alatt kipróbáltam mindenféle sízoknit. Volt ebben márkás sízokni vagy kevésbé ismert gyártó terméke. Követve a trendet, tavaly már kompressziós sízoknit is vittem magammal.

Majd mindegyik sízokni jó volt, megfelelt a célnak, de mégsem. Volt, amelyik csúszkált a sícipőben, a másik nem volt meleg, szinte lefagyott benne a lábam. A kompressziósnak mondott sízokni pedig csak a nevében volt az, igazából síelésre alkalmatlan volt. Semmit nem éreztem belőle, pedig a leírások alapján érezni kellett volna a kompressziós hatást.

Ennyit a múltról és most jön az, amit azért szeretnék bemutatni Nektetk, mert valóban azt a hatást érte el nálam, amit eddig kerestem, és pont ezért nagy szeretettel ajánlok mindenkinek!

Talán, az első lehetek kis hazánkban, akinek volt szerencséje hozzájutni egy ZeroPoint kompressziós sízoknihoz. A karácsonyi ünnepek után Ausztriában próbáltam ki, egy családi síelés alkalmával.

Skandináv termék, Finnországból!

Már a bizalmamat elnyerte a termékkel kapcsolatban, hogy északi országbeli cég gyártja. Úgy gondolom, hogy ha valakik, akkor a finnek tudják, hogy mi is kell egy ilyen kompressziós sízoknihoz. Ráadásul még a versenysportban is neves síelők használják.

Első benyomások

Már a csomagolásnál láttam, hogy ez bizony más lehet, mint az eddigiek. Kellemes tapintású papírdoboz, rajta a megfelelő információkkal.

Egyből megtetszett, mert az első alkalommal minden fontos információt megkaptam a termékről, méret, szín, anyag, kompresszió szintje stb. Megjegyzem, ez a tavaly használt kompressziós sízokninál hiányzott nagyon.

Kibontva a dobozt kaptam az első nagyon fontos jelzést. Tapintás, fogás-nagyon kellemes puha, szinte selymes érzés. Nagyon prémium benyomást mutató anyaghasználat, szinte arra készteti az embert, hogy mielőbb húzza fel a lábára. Maga a termék mérettől függően két vagy háromrészre hajtva kerül bedobozolásra. Kihajtogatva talán elsőre azt hihetjük, hogy a vastagsága kicsit nagy, de majd a felhúzásnál lehet érezni, hogy egyáltalán NEM túl vastag. Rögtön feltűnt a talprészen elhelyezett csúszásgátló rész, amely színe szürke az én esetemben. A sarok és a lábujj része is szürke.

Hogyan kell felhúzni helyesen a Zeropoint Alpine Socks kompressziós sízoknit?

Itt az első lényeges különbség a sízokni és a Zeropoint kompressziós sízokni között.

A felhúzás fázisa!

Az átlagos ismerettel rendelkezők biztosan megpróbálják a megszokott zokni felhúzási módszert alkalmazni. Már most jelzem, ne próbálják! Sok sikerélményt nem kapnak így. Célszerű megnézni az itt csatolt linket megnyitni. / ide kerül a rajz/ Ebben a ZeroPoint pontosan lerajzolja a helyes technikát.

Saját tapasztalatom alapján állítom, hogy nagyon egyszerűen és gyorsan felhúzható a zokni így. Ráadásul ezzel a technikával teljesen a lábfejre, bokára és a lábszárra lehet formálni a sízoknit.

A felesleges ráncigálás, nyújtás kiküszöbölhető, így a sízokni élettartama erősen növelhető.

Irány a sípálya!

Az igazi megmérettetés a sípályán kezdődött el. Az időjárási viszonyok téliesek. A levegő 0-+3 fokos a 880 m-es magasságon, a csúcson már 2000 m volt a szintmagasság és mínusz 5-9 fok.

Mielőtt bármit is írnék a továbbiakban, ne feledjük, hogy itt most egy igazi kompressziós érzést adó sízokniról beszélek. Érdemes elolvasni az itt csatolt linkben található információkat a kompressziós zoknikról. Ennek ismeretében könnyebb lesz értelmezni a később leírtakat!

Milyen érzés viselni egy ilyen Zeropoint Alpine Socks kompressziós zoknit?

Felhúzva a sízoknit, már az első pillanatban lehetett érezni az enyhe kompressziós nyomást a teljes lábfej, lábszár tekintetében. Olyan érzése van az embernek, mintha egy könnyed masszírozást kapna és ez nem vicc! Teljesen rásimul a lábra, sehol egy ránc, minden része a helyére kerül, a párnázott részek is kellemessé teszika viseletet. Akik esetleg tartanak a kompressziós zoknik szorításától, felejtsék el.

Síelés közben és a pihenők alatti tapasztalatok

Mint minden síelésnél, az egyik legfontosabb probléma lehet a sícipőbe belépés. Bátran állíthatom, a sízokni kellemessé teszi ezt az érzést. A párnázott részek megfelelően védik a kényes területeket, semmi nyoma a kényelmetlenségnek, nem kell a sízoknit még a sícipőbe lépés után állítgatni, húzogatni. Tökéletesen a helyén marad. Csatolás befejeztével semmi nyoma a kezdeti merevségből eredendő fájó érzésnek.

Külön pozitívum a kellemes hőérzet. Már az elején érezni lehetett a Merino gyapjú tartalom /50%/által biztosított meleget a lábaknál. A délelőtti síelés nagyjából 3 órát vett igénybe, délután 2,5 órát síeltem. Mindvégig a sízokni teljesítette az elvártakat:

  • melegen tartotta a lábakat
  • kellően védte a kényes részeket, köszönhető a kipárnázott területeknek
  • a pihenő időkben is megmaradt a hőérzet, nem fázott a láb
  • nem éreztem a cípőben semmilyen izzadásból eredendő vizesedést

Néhány gondolat a kompressziós hatásról!

Egész nap nyugodtan viselhető a kompressziós sízokni a ZeroPoint-tól. Nagyban elősegíti a teljesítmény szinten tartását. Nem volt semmilyen fáradság, merevség a lábszárban, bizony régebben ez előfordult. Számomra elhozta a még kellemesebb síelés lehetőségét.

Gondoljunk csak bele, síelni szinte folyamatosan, hidegben lábfázás nélkül, és még a kompressziós hatás miatt nem kell tartani az izomláztól, lábgörcstől sem.

(link a kompresszióról)

Befejezve a síelést

Kicsatolva a sícipőt kíváncsian vártam azt, hogy a sízokni mennyire lesz vizes illetve az ilyenkor gyakran előforduló kellemetlen lábszag érezhető-e? Meglepődve tapasztaltam, hogy az előbb felsoroltak egyike sem volt tapasztalható.

Természetesen gondolni kell a következő síelésre is, ezért a Zeropoint AlPine Socks kompressziós sízoknit megfelelően ki kell szárítani és nem árt a sícipőt is kiszárítani. Így már jöhet a következő napi síelés.

Fontos megjegyzés

Az esti pihenő alatt viszont fokozva a regeneráció hatékonyságát, felvettem a Zeropoint Hybrid kompressziós zoknit.

Hamarosan erről is írok néhány gondolatot.

Összegzés

Csak röviden kedves síbarátaim, mindenkinek ki kell próbálnia. Fantasztikus az érzés! Azért, hogy ne kelljen hosszás utánjárások után külföldről rendelnetek, elhoztam termék kínálatunkba pár darabot belőle, hiszen úgy gondolom, hogy aki síel, megérdemli, hogy egyszer kipróbálhasson egy ilyen profi terméket.

Egy pár zokni ára 14.820 Ft, amely nagyon megéri, ugyanis a ráfordított összeg bőven megtérül síelésnél. Akárhány napot is síelsz, használatával elkerülöd a lábfázást, lábfáradtságot és merevséget, emellett segít abban, hogy izmaid még hatékonyabban dolgozhassanak mozgás során.

Bővebben a termékről itt lehet olvasni:

Női változat / Férfi változat

 

 

Tallár Tamás
ügyvezető

Sportszervilág KFT

szerda, 22 augusztus 2018 17:47

Röplabdaállvány

Bizonyára minden testnevelő tanár kolléga találkozott már a röplabdaállvány elhelyezésének a problémájával saját sportudvarán. A testnevelési órák tervezését segítheti elő, az un. mobil röplabdaállvány használata. A talajhüvelyes megoldás nem rossz, de a hálótartó oszloppár be és kivétele sokszor nehéz és időigényes. Ráadásul a pálya talajába nem is olyan egyszerű a hüvely részt elhelyezni.

A másik gond ezzel a megoldással, hogy a pályát nem lehet másra használni, míg a röplabdaállvány felállítva van.
A háló kifeszítésének lehetősége nem mindig megoldott, a háló belóg, nincs kellően meg a magassága. Néhány esetben maga a tartó állvány nem képes stabilan megtartani a hálót.

Az általam javasolt mobil, kombinált röplabda hálótartó oszloppárnak több előnye is van:

  • A pálya bármely részére gyorsan és könnyen elhelyezhető, felállításához elég egy ember.
  • Használatával és mobilizálhatóságával több sportágnak ad még teret egy átlagos sportudvaron.(pl. kosárlabda keresztben, kiskapus labdarúgás)
  • A háló magassága változtatható (pl. női, férfi, junior)
  • Lábtenisz ill. teniszezésre is alkalmas magasság beállítási lehetőséggel.
  • Tárolása nem igényel zárt, fedett helyet, mivel időjárásálló kivitelben készül.
  • Maximális biztonsággal használható, ellensúly készlete 130kg-os, kilincsműves hálófeszítéssel van ellátva.
szerda, 22 augusztus 2018 17:40

Szabadtéri pingpongasztal

Érdemes elolvasni!

A tanulók körében méltán népszerű asztaliteniszezés. A most bemutatásra kerülő pingpongasztal, teljes mértékben megoldja az összes problémát a szabadtéri pingpongasztalok tekintetében. Egy olyan asztal kerül bemutatásra, mely speciálisan szabadtérre lett tervezve. Ellenáll az időjárásnak, nem igényel gondozást.

Miért érdemes ezt a szabadtéri pingpongasztalt választani?

  • Mert időjárásálló anyagokból készült.
  • Mert nem igényel gondozást évente.
  • Mert stabilitása kiváló, az asztallap minősége szinte azonos egy verseny pingpongasztaléval.
  • Mert nem „betonasztal”minőségű eszközön kell játszani.
  • Mert a háló alumínium és nem kell fel és leszerelgetni állandóan.
  • Mert hosszútávon biztosítja a pingpongozás lehetőségét.
  • Mert strapabírása átlagon felüli. (képes elbírni akár több gyerek súlyát is deformitás nélkül, ha ráülnek)
  • Mert teljesen kizárja az összedőlés veszélyét.
 
 
 
szerda, 22 augusztus 2018 17:37

Távolugró dobbantó

Az atlétika oktatásához elengedhetetlenül szükséges a megfelelő minőségű távolugró dobbantó. Több iskola sportudvarán található veszélyes állapotú dobbantó. Rosszul rögzített, billegő vagy éppen a farésze korhadt el. Ilyen eszközökkel nem lehet kellőképpen tanítani a távolugrást és használatuk balesetveszélyes is egyben!

Az általam ajánlott távolugró dobbantó felülete poliészter gyantaborítású, amely teljesen megvédi a fenyőfából készített dobbantót. A stabil rögzítéshez beépítő teknőt kell letenni. Ezt meg lehet venni hozzá amely, alumíniumból készül. A belépések jelzéséhez szintén rendelhető kiegészítő elem a regupol betét. A dobbantó könnyen kivehető igény szerint a teknő részből, amennyiben nem biztonságos a szabadban tárolása, felülete biztonságos elugrást tesz lehetővé. A súlylökés oktatásához fontos a súlylökő hely megfelelő kiépítése. Ehhez ajánlom a súlylökő bástyát. Anyaga szintén időjárásálló és nagyon egyszerű kihelyezni.

Bővebb információ: plastobo.hu

súlylökő bástya

szerda, 22 augusztus 2018 17:25

Labdafogó hálók

Melyik labdafogó hálót válasszuk?

  • Vasból készített, pontheggesztett, rácsos szerkezetű labdafogó vasszerkezetet?
  • Talán a dróthálós megoldás lenne az igazi?
  • Inkább válasszuk a védőhálós megoldást?

Mielőtt egyértelműen döntenénk az egyik vagy a másik mellett néhány fontos dologra szeretném felhívni a kedves kollégák figyelmét, talán megkönnyíti a választásukat.

szerda, 22 augusztus 2018 17:15

Hordozható labdarúgó kapu

Testnevelő tanárok figyelmébe!

 
Ideális megoldás testnevelési órákon történő focizáshoz. Egy olyan hordozható kapu, amely tökéletesen ellenáll az időjárás viszontagságainak, nagyon stabil, könnyen szállítható, 2:2, 3:3, 4:4 elleni játékra ideális.
 
Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy a tanulók nagyon megszerették az ilyen típusú kapukra történő játékot.
Ajánlom minden testnevelő tanár figyelmébe!!
 
 
 
kedd, 21 augusztus 2018 16:49

Kosárlabda eszközök

Szabadtéri kosárlabda eszközök

Különösen nagy terjedelmet szentelek a kosárlabda eszközök területének. Gondolok itt a kosárlabda szettekre (fix, ill. mobil kivitelben), kosárlabda palánkokra és gyűrűkre. Tapasztalataim szerint az iskolai sportudvarokon található kosárlabda eszközök állapota hagy némi kívánnivalót maga után.
Sok helyen széttört palánkokkal, letört kosárgyűrűkkel, balesetveszélyes tartószerkezetekkel lehet találkozni.

Szeretnék néhány eszköz bemutatásával segíteni ezen problémák megoldásában.

Legfontosabb eldönteni, hogy a kosárlabda eszközök közül melyek lennének a legideálisabbak:

    • Kivitel szerint fixen telepített, esetleg talajhüvelyes megoldású, de nem lehet elmenni a mobil szett mellett sem.
    • A falra szerelt kosárlabda tartószerkezet ott lehet érdekes, ahol a pálya egyik, vagy akár több oldala fal által határolt.
    • Fontos szempont a használók körének ismerete. Amennyiben kicsik is használják, érdemes az állítható magasságú tartószerkezettel vásárolni a palánkot.
    • Az elhelyezésnél érdemes ügyelni, hogy ne akadályozza a telepített kosárlabda szerkezet a többi sportjátékot sem. Gondolok itt a kézilabdára, focira, röplabdára..
    • A pálya nagysága alapján lehet félpályánként keresztbe 2-2db kosárlabda szettet elhelyezni, de jó megoldásnak látszanak, az egyik félpályán keresztben elhelyezett szerkezetek.
kedd, 21 augusztus 2018 16:36

Felületkezelési eljárások

A tűzihorganyzásról

A tűzihorganyzás az acélszerkezetek korrózióval szembeni védelmére szolgáló horganyzási technológia. A tűzihorganyzás során a megfelelően megtisztított acélszerkezetet (alapfémet) folyékony cinkbe (horganyba) mártják. A horganyfürdőben töltött idő alatt a magas hőmérséklet (435-450 °C) hatására a horgany az alapfém felületébe diffundál, azzal összeötvöződik és a felületére rakódik. Minél több időt tölt az alapfém a horganyfürdőben, annál vastagabb horganybevonat keletkezik rajta.
A tűzihorganyzott acélszerkezetek évtizedeken keresztül ellenállnak a korróziónak
, amelynek bizonyítékai az évtizedekkel ezelőtt lehorganyzott szerkezetek ma is hibátlan állapota.

A poliészter gyantákról

Leggyakoribbak az ortoftálsav alapú poliészter gyanták.

kedd, 21 augusztus 2018 16:25

Szabadtéri sporteszközök

A honlap oldalait böngésző tisztelt testnevelő tanár kollégák bizonyára nagyon jól tudják, mely sporteszközökről is van szó. Szeretnék azonban kellő információt adni, a nem testnevelés szakos, illetve az egyszerűen csak érdeklődő látogatóimnak is.

A sportudvarok alapjában véve a következő sporteszközökkel vannak felszerelve:

  • Kézilabdakapu
  • Kosárlabdaállvány, palánkkal és gyűrűvel
  • Röplabdaállvány
  • Pingpongasztal
  • Mini focikapu
  • Távolugráshoz dobbantó, súlylökéshez dobókör súlylökő bástyával
  • Tollaslabdaállvány
péntek, 20 július 2018 17:00

Szabadtéri kézilabdakapu – grundkapu

A KÉZILABDAKAPU - GRUNDKAPU KIALAKÍTÁSÁNAK SZEMPONTJAI

Tekintettel a kapuk felborulásából bekövetkezett tragédiákra, gyermek balesetekre, ragaszkodni kell a fix beépítéshez, amely nem oldható kötésűnek kell lennie. Ezért, a függőleges kapuoszlopok hosszítottak és csak bebetonozva lehet beépíteni.

Kültéri elhelyezésnél nem javasoljuk a fa kaput, mivel nem időjárásálló, így rövid ideig használható. Ideális megoldás lenne az alumínium kapu, de a hazai viszonyok között nem javasoljuk, mivel az alumínium túlságosan „kelendő”. Ezért az acélból készült kapukat javasoljuk, megfelelő felületvédelemmel.

  • A festett felületek nem előnyösek, mivel rendszeres karbantartást, festésjavítást igényelnek. A galvanikus horganyzással ellátott fémszerkezetek felületvédelmének élettartama 2-4 év. Ezért tűzihorgannyal védett szerkezetet javasoljuk, ahol a horganybevonat vastagsága kb. 60 mikron. Átlagos időjárási viszonyok között az éves kopás 2-4 mikron. Tehát a szerkezet minimum 10 évig védett.
  • A tűzihorganyzott kézilabdakapuhoz igény szerint lehetőség van kapuhálót rendelni. Ahol nem lehet megoldani a pályák biztonságos őrzését, esetleg a rongálás veszélye is nagyobb, ajánlom a grundkaput. Ez nem más, mint a kézilabda kapu acél csőhálós változata. Ez a háló szintén tűzihorganyzott és hosszanti elhelyezése kizárja a mászhatóságot. Ennek egy változata a felső keresztkapuvasra konzollal rögzített kosárlabdapalánk és gyűrű. A grundkapunál egyedüli gond az lehet, hogy a labda visszapattan a lövés után. Ennek megoldására javasoljuk az ejtőhálót, ami lefékezi a labdát. Ezt egyszerűen csak fel kell akasztani a kapura és a játék végén le kell venni.
1. oldal / 2

Keresés a cikkekben

Termékek

Menu